Sektörel Haberler

3 DİL BİLEN FIRINCI ÇIRAĞI

3 DİL BİLEN FIRINCI ÇIRAĞI

İngilizce, Fransızca ve Rusça bilen 26 yaşındaki Ercan Paylan, Azerbaycan’da Fransızca öğretmenliği okuyup, turizm ve eğitim sektöründe bir süre çalıştıktan sonra memleketi Giresun’a dönerek baba mesleği fırıncılık yapmaya başladı.Yurt dışında eğitimi sonrası bir süre turizm işletmelerinde çalışan ve üç dil bilen 26 yaşındaki Ercan Paylan, kariyerini bırakıp memleketi Giresun’a dönerek, baba mesleği fırıncılık yapıyor.

GÜNÜN EN ÖNEMLİ HABERLERİ İÇİN TIKLAİngilizce, Fransızca ve Rusça bilen 26 yaşındaki Ercan Paylan, Azerbaycan’da Fransızca öğretmenliği okuyup, turizm ve eğitim sektöründe bir süre çalıştıktan sonra memleketi Giresun’a dönerek baba mesleği fırıncılık yapmaya başladı.

Turizm sektöründe otel, restoran işletmeciliği alanlarında ve yabancı dillerle ilgili onlarca sertifikaya sahip olduğunu belirten Paylan, “Liseyi Giresun’da okudum. Daha sonra üniversite eğitimi için Azerbaycan’ın Bakü şehrine gittim. Orada Fransızca öğretmenliği eğitimi aldım.

İngilizce, Fransızca, Rusça ve Azerbaycan dillerini bilmekteyim. Eğitimimi tamamladıktan sonra turizm sektöründe bir süre çalıştım. Ne kadar bu dilleri bilsem de bir söz var, ‘doğduğun ev kaderindir’ diye. Aslında benim kaderim değildi, ama yıllardır yapmak istediğim bir meslekti fırıncılık.

Kaynak: Gaziantep Haber

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir