13.3 C
Ankara
Salı, Mayıs 17, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

4 YIL ARANIN ARDINDAN IBAKTECH’E YOĞUN İLGİ!

13. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH, 10-13 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı. Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, pandemi nedeniyle yaşanan 4 yıl aranın ardından tüm sektör temsilcileri için özlenen büyük buluşmaya ev sahipliği yaptı.

315 katılımcının, net 27 bin metrekarelik toplam 5 salonda yüzlerce yerli ve yabancı markayı sergilediği fuar, böylece dünyanın alanında ikinci büyük fuarı olma konumunu yeniden pekiştirmiş oldu. Fuara Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Çin, Fransa, İran, İtalya, Slovenya olmak üzere 6 ülkeden katılım sağlandı. Ayrıca, Almanya VDMA’ya bağlı Gıda Ürünleri Makineleri ve Ambalajlama Makineleri Birliği’nin desteğiyle bu yıl 3. kez fuara milli katılım sağladı.

Her biri alanında öncü katılımcıların sektöre ilişkin en yeni ürün ve teknolojileri sunduğu fuar boyunca yurtiçinin yanı sıra Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Bölgeleri başta olmak üzere toplam 80 bin 697 ziyaretçi ağırlandı. Tekil ziyaretçilerin yanı sıra, İran, Sırbistan, Bulgaristan’dan ve -bu yıl ilk kez- Peru’dan satın almacı delegasyonlar da IBAKTECH’teydi. Güçlü iş birlikleri için önemli adımlar ve imzalar atıldı.

Ziyaretçilerin memnuniyeti anketlere de yansıdı: Ziyaretçilerin neredeyse hepsi (%99) fuarın beklentilerini karşıladığını ve bir sonraki IBAKTECH fuarına da katılmayı planladıklarını (%97) ifade etti. Yüzde 62’si IBAKTECH’i “çok iyi” olarak -en üst dereceyle- değerlendirdi. Ziyaretçilerin yüzde 90’ından fazlası, ilgili tüm ürün ve hizmetlerin fuarda temsil edildiğini onayladı. Toplam ziyaretçilerin yüzde 78’inin yatırım planları vardı ve bunların yarısı doğrudan fuarda gerçekleşti. Fuar yeni birçok iş bağlantısına da olanak sağladı. Uluslararası ziyaretçilerin yüzde 54’ü bu yıl IBAKTECH’e ilk kez katıldıklarını ve yüzde 95’i ise yatırım amaçlı fuarda bulunduklarını belirtti.

Fuar sadece ziyaretçilerin değil katılımcıların da beklentilerine cevap verdi. Sektör adına güçlü işbirlikleri için elverişli bir zemin sunan IBAKTECH’te katılımcıların yüzde 92’si fuarın hedeflerini karşıladığını belirtti. Yüzde 97’si IBAKTECH’i başkalarına da tavsiye edebileceğini belirtti. Katılımcıların birçoğu IBAKTECH’in pandemi sonrası katıldıkları ilk fuar olduğunu ve fuar aracılığıyla hedef ziyaretçi gruplarına büyük oranda ulaştıklarına dikkat çekti. Özellikle uluslararası ziyaretçiler ile sağlanan bağlantılar açısından fuarın beklentilerini karşıladığını belirttiler.

İki yılda bir düzenlenen IBAKTECH, 2020 yılında pandemi nedeniyle ertelenmişti. 2022 yılını başarıyla tamamlayan fuarın bir sonraki edisyonu ise iki yıllık periyoduna uygun olarak 2024 yılında gerçekleşecek.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
170TakipçilerTakip Et
186AbonelerAbone
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Haberler