23.5 C
Ankara
Perşembe, Eylül 28, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Başta İstanbul olmak üzere ruhsatsız fırınlar acilen kapatılmalı..

BAŞKAN BALCI’DAN GÜNDEME DAİR ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı son zamanların gündeminde olan bina altı fırınlarla ilgili Gıda Vizyona önemli açıklamalarda bulundu

Özellikle Jeofizik yüksek mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın bina altındaki fırınlarla ilgili yaptığı açıklamaya dair değerlendirmelerde bulunan Halil İbrahim Balcı şunları söyledi.

“ Öncelikle tüm ülke genelinde ruhsatsız fırınların acilen kapatılması lazım. Bunun yanında ruhsatlı mevcut fırınlarında denetimden geçmesi ve binaların kontrol edilmesi gerekmektedir. Burada sorun sadece fırın değil, bina olarak ta tedbir alınması gerekmektedir. Zaten binalarda olumsuz bir durum olursa gerekli tedbirlerin alınması kaçınılmaz olacaktır. Bu konuda fırıncı esnafının ve sektörü temsil eden STK ların yapabileceği bir şey yok. Bu sadece birilerinin dilekçe müracaatı ile gerçekleşmez. Günümüzde belediye başkanlarının açılışını yaptığı ruhsatsız fırınları kapatmak zaten mümkün değil. Bu nedenle ruhsatsız fırınlar ülkemizde başlı başına bir sorundur. Bütün bina altındaki fırınları bir yere taşınması da mümkün olamaz. Burada. bütün sorumluluk belediyelere düşmektedir.”

Ruhsatsız hiçbir işletme ticari hayatına devam etmemeli diyen Başkan Balcı sözlerine şöyle devam etti., “Deprem riski vicdani bir sorumluluk. Burada sadece sorumlu fırıncı değil. Çalışanların da buna rıza göstermemesi gerekir. Buna göz yumanları da sorumludur. Bunlar hakkında gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Belediyenin ruhsatsız ne kadar iş yeri varsa kapatması lazım. Şu ana kadar kapatmadılarsa suç işlemiş oluyorlar.”

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
202AbonelerAbone

Son Haberler