26.1 C
Ankara
Pazar, Mayıs 22, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

BELEDİYE BAŞKANINDAN MALİYET HESABI.

Ekmek fiyatlarını siyasete alet etmeyin, onların da çocukları var diye açıklama yapan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün ekmek maliyet hesabı doğru mu? Başkanın sosyal medya hesabından yaptığı hesap paylaşımı şu şekilde.

Aşağıda maliyet hesaplarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

2020 yılında 1 çuval un 110 TL

İşçi maaşı aylık en düşük 2400 TL

2021 yılında 1 çuval un 148 TL

İşçi maaşı aylık en düşük 4083 TL

(Aşağıdaki rakamlar günlük 4000 ekmek üreten bir fırın için çıkartılmıştır.)

2020 yılı  Ocak Ayı (210gr Ekmek)

———————————-

Un-Tuz-Yakıt-maya-Katkı malzemesi- Elektrik-Su- İşçi sigorta- işçi maaş-muhasebe -Akaryakıt- poşet -Vergi-Temizlik malzemesi-Araç sigorta bakım ve amortisman giderleri Toplam maliyet: 1,06 TL

2021 yılı Ocak ayı (210gr Ekmek)

—————————-

Un-Tuz-Yakıt-maya-Katkı malzemesi- Elektrik-Su- İşçi sigorta- işçi maaş-muhasebe -Akaryakıt- poşet -Vergi-Temizlik malzemesi-Araç sigorta bakım ve amortisman giderleri Toplam maliyet: 1,38 TL

Saygıdeğer hemşerilerim popülist siyasi bir takım gerekçelerle ekmek fiyatını siyasete alet edenlerin Fırıncı esnafımızında çocuklarının olduğunu, onlarında geçinmek zorunda olduğunu unutmaması gerekmektedir. Sizler Bayramda, hafta sonu eş dost kutlama yapar dinlenirken onların aralıksız gece gündüz çalıştığını unutmayın. Esnafımızın bugün 210 gr ekmeği 1,50 TL’nin altına verebilmesi ancak SGK ve Maliye borçlarını ödememesi ve işçi maaşlarında sıkıntı yaşamasıyla mümkün olacaktır.

Tüm siyasetçilere Tavsiyem odur ki; çekin elinizi Fırıncıların üzerinden.

Ekmek fiyatlarının düşmesi isteniyorsa yukarıdaki tüm giderlerin maliyetlerini düşürün. Yoksa yarın bu Ekmeği çıkartacak bir esnafımız olmayabilir.

Saygılarımla.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
173TakipçilerTakip Et
187AbonelerAbone
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Haberler