13.3 C
Ankara
Salı, Mayıs 17, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

BURSA TADI İÇİN, İZMİR FİYATI İÇİN TERCİH EDİYOR

Araştırma Şirketi Areda Piar’ın 16-21 Nisan tarihleri arasında 5 bin 120 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği ‘halk ekmek’ araştırmasının sonuçları açıklandı.

Araştırma Şirketi Areda Piar’ın 16-21 Nisan tarihleri arasında 5 bin 120 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği ‘halk ekmek’ araştırmasının sonuçları açıklandı. 5 büyük ilde insanların halk ekmeğe olan bakış açısını belirleyen araştırmaya göre, İzmir‘de yaşayan vatandaşların yüzde 31.1’i fiyatı, Bursa‘daki katılımcıların ise yüzde 25.3’ü tadı için halk ekmeği tercih ediyor. Araştırmaya göre halk ekmek, güven-beğeni ve sadakat içerikli en yüksek notu 85.2 ile Bursa’dan aldı.

Araştırma Şirketi Areda Piar, uygun fiyata sağlıklı ekmek sunmayı hedefleyen Halk Ekmek Büfeleri’ne yönelik AnkaraAntalya, Bursa, İstanbul ve İzmir gibi 5 büyükşehirde 16-21 Nisan tarihleri arasında 5 bin 120 kişinin katıldığı bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre, İzmirli vatandaşların yüzde 31.1’i fiyatı, Bursa’daki katılımcıların ise yüzde 25.3’ü halk ekmeği tadı için satın alıyor.

Ankaralılar ise yüzde 17.7 ile halk ekmeği ‘tavsiye’ üzerine tükettiğini ifade etti. Aynı araştırmada, İstanbul, Antalya ve Bursa’daki katılımcıların ürün çeşitliliği konusunda birbirine benzer davranışlar sergilediği ortaya kondu.

FİYAT, ANA BELİRLEYİCİ FAKTÖR

Araştırmada yer alan ‘Halk ekmek tercihiniz etkileyen en önemli faktör hangisidir’ şeklindeki soruya İzmir’de yaşayan katılımcıların yüzde 31.1’i ürünün fiyatı yanıtını verdi. Aynı soruya Bursa’da yaşayan katılımcıların yüzde 25.3’ü halk ekmeği fiyatı nedeniyle tercih ettiğini söyledi.

BURSA İÇİN TAT ÖNEMLİ

Halk ekmek kendine has tadıyla da dikkat çekiyor. İlgili soruda, Bursa’da yaşayan vatandaşların yüzde 25.3’ü ürünün tadı cevabını verirken, bu faktörün illere göre dağılımı şöyle gerçekleşti:

“İzmir yüzde 17.7, Antalya yüzde 15.3, İstanbul yüzde 10.6 ve Ankara yüzde 10.”

VATANDAŞLAR ÇEŞİTLİLİĞİ SEVİYOR

Bayilerde satılan ürünlerin çeşitliliği için halk ekmeği tercih ettiklerini aktaran vatandaşların oranı ise şöyle şekillendi:

“İstanbul yüzde 27.6, Antalya yüzde 26.9, Ankara yüzde 25,4, Bursa 24.7, İzmir yüzde 15.5 oldu.” KAYNAK.DHA

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
170TakipçilerTakip Et
186AbonelerAbone
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Haberler