Sektörel Haberler

ESNAFIN BORÇLARI FAİZSİZ ERTELENMELİ

ESNAFIN BORÇLARI FAİZSİZ ERTELENMELİ

‘Kademeli normalleşme’yi değerlendiren TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Fatura yine 2 milyon esnafa çıkarıldı” dedi. Palandöken, esnafın borçlarının yıl sonuna kadar faizsiz ertelenmesini istedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik krizde olan esnafa yönelik yeni uygulamalar getirilmesini söyledi. Palandöken, esnafa karşılıksız hibe desteği verilmesi ve tüm borçlarının yıl sonuna kadar faizsiz ertelenmesi gerektiğini açıkladı.

Palandöken, İçişleri Bakanlığı’nın bu sabah yeni bir genelgeyle duyurduğu kademeli normalleşme sürecine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, salgınla ilgili faturanın yine esnaf ve sanatkara çıkarıldığını ifade etti.

Esnafın kapanmaya değil açılmaya ihtiyacı olduğunu ve insanların işlerinin başına geçmesi gerektiğini belirten Palandöken, “14-15 aydır uygulanmakta olan tam ve kontrollü kapanmalarda fatura esnafımıza çıkarıldı. Verilen destekler yetersiz kaldı. Borçlar hep faizli ertelendi. Esnafın yarasına merhem olacak karşılıksız hibe desteği verilmeli ve tüm borçları faizsiz yıl sonuna kadar ertelenmeli. Bu yükü esnafımız artık kaldıracak durumda değil” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir