21.4 C
Ankara
Salı, Mayıs 24, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

FIRINCILARDA RAMAZAN TELAŞI.

11 ayın sultanı Ramazan ayına 25 gün kala fırıncılar halka sağlıklı ve lezzetli pide sunabilmekiçin hazırlılarını sürdürüyor.

Ramazan ayının olmazsa olmazı Ramazan pidesi, fırıncılar için de özenle üretilen bir lezzettir. Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde fırıncılar önce yeni belirlenecek pide fiyatlarını beklerken bunun yanında da vatandaşlara en kaliteli pideyi sunabilmek için de hazırlıklarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl Ramazan ayının pandemi sürecine denk gelmesi nedeni ile daha farklı bir telaş yaşayan fırıncı esnafı yine bu dönemde de Covid19 salgını altında hizmetini sürdürecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl pide ve ekmek üretimi iftardan iki saat önce sonlandırılmış ve vatandaşlar fırından sıcak pide alamama durumu yaşamışlardı. Bunun yanında üretimde sıkıntılar yaşayan fırıncılar vatandaşları talebine karşılık verebilmek için büyük bir uğraş verdiler. Ayrıca fırın önlerinde kuyruk oluşmaması için denetimler artırılmış ve kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanmıştı.

Bu yıl da Ramazan ayının yaklaşması ve Covid19 salgının tamamen bitmemesi nedeniyle fırıncıları yine telaşlı günler bekliyor. Açıklanacak her türlü kararlara karşı önlemlerini alan fırıncı esnafı, vatandaşları mağdur etmemek için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
173TakipçilerTakip Et
187AbonelerAbone
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Haberler