13.3 C
Ankara
Salı, Mayıs 17, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

HALK EKMEK SATIŞLARINDA ARTIŞ

Kocaeli’deki halk ekmek satışları hakkında değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “İzmit’te düşen halk ekmek satışları Kandıra’da arttı” dedi.

Pandemi süreci, Kurban Bayramı, yaz tatili ve artan masrafların ardından Kocaeli’de halk ekmek ve fırınlarda ekmek fiyatlarının son durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Yaz tatilinin gelmesi ile birlikte merkez ilçelerde ekmek satışları düştü. Genelde kırsal kesimler ve Kandıra ilçemizde halk ekmek satışları arttı. İnsanlar tatil, fındık toplama gibi nedenlerle o bölgede olduğu için bu normal karşılanacak bir durum.

“18 BİNLERE DÜŞTÜ”

İzmit’te günde 30 bin ekmek satarken şu an ortalama satışlar 18 binlere kadar düştü. Yüzde 30’luk bir düşüş söz konusu. Üniversiteninde kapalı olması satşları düşürdü. Kandıra’da ise günde 5 bin ekmek satarken şimdi günde 15 bin ekmek satıyoruz. Bu durum sadece halk ekmek için geçerli değil. Fırınlarda da söz konusu” dedi

“BİRÇOK KALEME ZAM GELDİ”

Son dönemde gündeme gelen ekmek zammı konusunda da gazetemize açıklamalarda bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “En son ekmeğe zam yaptığımzdan bu yana un fiyatları başta olmak üzere birçok kaleme zam geldi. Şu anda zam konusunda çalışmamız yok ama süreci de takip ediyoruz. Un fiyatları düşmezse ekmeğe zam yapmamız kaçınılmaz. Sonuna kadar direniyoruz ve direneceğiz.

“DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

Geçen gün benim fırınımda kürek kırıldı. Geçen sene bu zamanlar bir kürek 70 lirayken bugün aynı kürek 300 lira. Durum böyle olunca bizimde dayanacak gücümüz kalmıyor. Zamla da halkın karşısına çıkmak istemiyoruz. Çok fazla eleştiri alıyoruz. Vatandaşlarda haklı ama her şeye zam geliyor. Önümüzdeki aydan sonra sürece bakarak federasyonumuzla birlikte bir değerlendirme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
170TakipçilerTakip Et
186AbonelerAbone
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Haberler