21.4 C
Ankara
Salı, Mayıs 24, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Pide zammına onay.. Ramazan pidesi bu fiyata satılacak!

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Fiyat Belirleme Komisyonu, Sakarya Fırıncılar Odasının “Ramazan Pidesi” için talep ettiği zammı onayladı. Yönetimin de imzasıyla Sakaryalılar, gramajı da düşürülen Ramazan Pidesini bu fiyattan satın alacaklar…

Ramazan’a bir hafta kala Sakarya Fırıncılar Odası’nın, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Fiyat Belirleme Komisyonuna sunduğu Ramazan Pidesi fiyat ve gramaj düzenlemesi komisyon tarafından kabul edildi. Yönetimin imzalamasıyla Sakaryalılar Ramazan’ın ilk günü 330 gram pideyi 6 TL, 500 gram pideyi 9  TL’den satın alacaklar
  Sakarya Fırıncılar Odası Mart ayının 2’nci haftası Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğine 330 Gram pide 6  TL 500 Gram 9  TL ve 660 gram 12  TL. olması için teklifte bulundu.
  Bu teklifi inceleyen SESOB’a bağlı komisyon zammı uygun gördü ve onayladı. Bu onay kararı  önümüzdeki hafta SESOB Yönetim Kuruluna gelecek. Buradan kesin olarak onaylanması beklenen karar ile Sakarya’da bu yıl Ramazan Pidesinin kilosu 18 liradan satılacak. Ekmek halen kilosu 15 liradan satılıyor.

Geçen Ramazan ayında  fiyatların 370 gram 4  TL, 560 gram 6  TL olduğuna  dikkat çekilirse  Ramazan Pidesi bu yıl hem yaklaşık yüzde 10 küçülecek hem de fiyatı yüzde 50 artması bekleniyor.

Kaynak: Medyabar

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
173TakipçilerTakip Et
187AbonelerAbone
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Haberler