Sektörel Haberler

SOKAK SOKAK BAYAT EKMEK TOPLADILAR.

SOKAK SOKAK BAYAT EKMEK TOPLADILAR.

“Siz Atarsanız Biz Toplarız.”
Alanya’da ‘Siz Atarsanız, Biz Toplarız’ isimli sosyal farkındalık projesi kısa filmin çekimlerini tamamlandı.

Alanya merkez ve köylerinde çekilen filmin Kurgu montaj dublaj çalışması başladı. Senaryo ve Yönetmenliğini Zeki Demir, Kurgu Montaj Dublaj Sevda Altunsoy, Proje Danışmanı Kazım Adiyaman’ın yaptığı, sokaklara atılan bayat ekmeklerin değerlendirilmesini konu alan kısa filmde oyuncular Alanya sokaklarında sokak sokak bayat ekmek topladılar. Ekmekler kurutulduktan sonra çuvallara ve poşetlere doldurulup dağ köylerine taşındı ve kedi, köpek, kuş, fare, yılan, sincap, çakal gibi hayvanlar yesin diye ormanlık alana bırakıldı. Ayrıca kova şeklinde kesilmiş beş litrelik Pet şişelerde de su bırakıldı. Ekmek israfı ve bayat ekmeklerin değerlendirilmesi amaçlanan filmde Kazım Adıyaman, Sevda Altundal, Ayten Aslanbey, Tülay Şengün, Nuri Eser, Oktay Büyükdeveci, Mustafa Gökkaya, Meryem Aydın, Erol Eser ve Zeki Demir rol aldılar.
Ayrıca, film ekibi Demirtaş köpek çiftliğine de 12 çuval dolusu kuru ekmek götürdü. Çiftlik görevlileri pandemi dolasıyla, dört kişilik ekibi içeri alınmadı ve “talimat var” denilerek ziyaretçi ekip içeri giremedi. Film Ekibi 12 çuval kuru ekmeği bölgede ormanlık alana dağıttı.
Sosyal Farkındalık Projesi, Siz Atarsanız Biz Toplarız isimli filmin bazı film festivallerine katılacağı da ifade edildi.
KAYNAK. ALANYA HABER

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir