25.5 C
Ankara
Perşembe, Eylül 28, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

ÜCRETLE EKMEK SATMADIK, UN TALEBİNİ KABUL ETMEDİK.

Depremden en çok etkilenenlerden bir yer olan İskenderun Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Şenöz Gıda Vizyona çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Şenöz kendi ailelerinden bir kayıp olmamasına rağmen yakınlarında depremden etkilenenler olduğunu belirterek şunları söyledi.

“Şu anda bölgemizde Hatay bizden daha kötü durumda. İskenderun bir nebze olsa da iyi ama elektrik ve doğalgazla çalışan çok sayıda fırıncımız hizmet veremez hale geldi. Sadece karafırın tabir ettiğimiz fırınlarımızda ekmek üretilmeye başlandı. İlk gün biraz sıkıntı yaşadık, ama akabinde fırınlarımızda ekmek üretilmesinden sonra ve ilk olarak Adana Fırıncılar Odası Başkanımız Ali Tekin’in acilen ekmek göndermesiyle fazla sıkıntı yaşamadık. Biz Fırıncılar her zaman fedakar her zaman halkımızın yanında bir esnafız. Bir ekmeğimizi burada ücretle satmadık. Yetkililer un talebinde bulundular kabul etmedik. Ama her nedense yeri geldi mi fırıncı esnafı en çok göze batan ve eleştirilen esnaf oluyor. Bizler vatanımız için mücadele etmeye hazırız. İnşallah Devletimiz yakında bu yaralar sarar ve hızla toparlanırız.” dedi

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
202AbonelerAbone

Son Haberler