21.4 C
Ankara
Salı, Mayıs 24, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

ALAPLI’DA FİYATLAR GERİ ÇEKİLİYOR!

Zonguldak’ta alınan ekmek fiyat tarifesi Valiliğin aldığı bir kararla geri çekilmesine rağmen Ereğli ve Alaplı ilçelerinde yeni tarifenin uygulanmasını haber yapan Zonguldak’taki bazı yerel basın İlçe Kaymakamlarının dikkatini fırıncılar üzerine çekmesine neden oldu. Bunun sonucunda da Alaplı ilçesi Kaymakamı fırıncıları Ramazan ayına kadar eski fiyata dönmelerini istedi.


İşte Ereğli FM Haber de yer yapılan haber;


Zonguldak’ta Vali Mustafa Tutulmaz’ın itirazı ve mahkeme kararı sonrası eski fiyatına geri gelen ekmek zammına ilişkin bir hamlede Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz’dan geldi.
Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın, ekmek fiyatlarındaki artışın durdurulması için Kaymakamlık avukatları vasıtasıyla açtığı davada, mahkeme, “ihtiyati tedbir” talebini kabul ederek, yeni ücret tarifesi uygulamasının durdurulmasına karar verdi.
Alınan bu kararla, Zonguldak İl merkezinin ardından Alaplı ilçesinde de, ekmek fiyatı 2 liradan 1,5 liraya düştü.
Önce Zonguldak, daha sonra Alaplı’da alınan karar sonrası haber merkezimize What Sapp ihbar hattı aracılığı ile ulaşan çok sayıda vatandaş, Ereğli içinde bu kararların emsal teşkil etmesi gerektiğini dile getirdi.
What Sapp ihbar hattına yazan bir vatandaş, “Ereğli Zonguldak’a bağlı değil mi? Sayın kaymakamımız maske konusundaki hassasiyeti ekmek konusunda neden göstermiyor. Artık vatandaş bilinçli , maske takıyor ama insanlar evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Kaymakam beyden gereğini yapmasını bekliyoruz.” görüşüne yer verdi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

16,840BeğenenlerBeğen
173TakipçilerTakip Et
187AbonelerAbone
- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Haberler