Sektörel Haberler

MHP’Lİ BAŞKANDAN İLGİNÇ ÇIKIŞ!

MHP’Lİ BAŞKANDAN İLGİNÇ ÇIKIŞ!

“Yarın bu ekmeği üretcek esnaf bulamayabilirsiniz.”Burdur Tefenni ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Ümit Alagöz sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ekmek üzerinden siyaset yapılmasını eleştirdi.

“Böyle giderse yarın bu ekmeği üretecek esnaf bulamazsınız” diyen Alagöz’ün yaptığı açıklama. “Konuşmayayım diyorum lakin yapılan açıklamalarda Vatandaşlarımızla dalga geçildiğini gördükçe kendimi tutamıyorum.

Halkımızın olayı tam anlamıyla anlayabilmesi için detaylı açıklamak istiyorum.Zamlardan önce Burdur genelinde 200gr ekmek 1.25 TL idi. Alınan zam kararından sonra 260 Gr ekmek 2.00 TL dendi. Bu şu demek; 260 Gr ekmek 2.00 TL ise 200 Gr ekmek X ‘dir.(200 x 2) / 260 = 1.53 TL’dir.Yeni yapılan zam sonrası 200 Gr ekmek 1.25 TL’den 1.53 TL’ye çıkmıştır. Şimdi birileri çıkıp büyük bir iş başarmışçasına 200 Gr ekmeği 1.50 TL’ye indirdik diyor. İşin aslı 1.53 TL olan ekmek 1.50 TL’ye inmiştir. Tekrar etmek istiyorum. Fırıncı esnafının üzerinden siyaseti bırakalım. Ekmek zammını bu kadar tartışmak yerine un fiyatlarını, maya fiyatlarını, enerji maliyetlerini tartışıp onları düşürmenin yollarını arayalım.

Saygılarımla.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir